30 novembra 2009
T-Mobile nepretelefonovaný kredit nevydáva
Obaja majú spoločné aj to, že v istom okamihu z čistého nerozumu tieto karty nevyužívali, ale len pravidelne platili kredit.
Keďže zo SIMiek nevolali, pretože väčšina ľudí okolo mala Orange, časom akosi pozabudli platiť aj kredit.
Samozrejme, dostihol ich zaslúžený trest – zmluvná pokuta. Albrecht dostal 7,5 tisíca a Albert 3,5 tisíca korún.
Albrecht sa pokúšal vyjednávať, aby nemusel platiť zmluvnú pokutu. T-Mobile však z neplatičmi nevyjednáva, hoci toto zdanie vytvoril tým, že ponúkol Albrechtovi možnosť podať žiadosť o odpustenie pokuty. Bola zamietnutá.
Albert poslušne so sklopenými ušami všetko vyplatil a nenapadlo ho sa opýtať, či T-Mobile vie penále odpustiť.
Tiež sa nespýtal, či a ako mu operátor vráti nepretelefonovaný kredit cca 70 eur.
Opýtal sa to však drzejší Albrecht, ktorý mal na karte tiež nepretelefonovaných zhruba 70 e. Pani na prepážke poslala žiadosť o vrátenie nevyčerpaného kreditu.
Pre hladký priebeh celej operácie, mu zároveň odporučila, aby prešiel na iný Easy program. SIM karta však nikdy nezačala byť aktívna.
Po niekoľkých návštevách centra zákazníkov Albrecht prestal mať záujem riešiť telekomunikačnú hlavu 22 a T-Mobile s viacmiliardovým ročným obratom si pomohol tým, že zinkasoval nepretelefonované peniaze zákazníka.
Albrecht aj Albert tak prispeli k čistému zisku spoločnosti a tento zárobok bol bez nákladov zo strany T-Mobile. Víťazovi gratulujeme.
Záver? Nebuďte chamtiví, a keď už chamtivosti podľahnete, uhrádzajte svoje záväzky včas, lebo vás magenta zderie z kože.
Pozor, za blbosť sa platí a nemálo
Mobilný operátor na mňa uvalil kliatbu v podobe zmluvnej pokuty, bolo to zhruba 240 eur. Po čase som peniaze zaplatil, a od samej radosti, že to mám z krku som zabudol zrušiť kartu. A to som nemal robiť.
Po nejakom čase mi prišla faktúra na 80 eur. Zaujímavé, že na z nej nebolo možné vyčítať za čo platím. Boli to iné poplatky a služby. Snáď znovuzapojenie karty a bohvie čo ešte.
Zaplatenie faktúry som dva mesiace odkladal a T-Mobile využil moju nečinosť a hneď som dostal, ako bonus, dve ďalšie faktúry. Suma sumárum 200 e. Karta, hoci som ju nepoužíval, nebola zrušená.
Keď som to zistil, skoro ma vyvrátilo, mal som sto chutí hodiť do centra služieb zákazníkom T-Mobilu molotov koktail. Pravda je, že si za to môžem sám.
Takže som sa vydal do T-Mobilu, že kartu a kontrakt s operátorom zruším. Bolo to na začiatku novebmbra.
Predajňa bola poloprázdna. Po dvadsiatich minútach prešľapovania pri vitrínach s mobilmi som sa konečne dostal na rad.
Usmiata teta mi oznámila že vypovedanie zmluvy trvá 30 dní a v mojom prípade lehota začne plynúť v decembri. Paráda, T-Mobilu zaplatím ešte ďalších 100 eur. Malá satisfakcia, ušetril som 40 e - napadlo ma opýtať sa, či sa karta nemôže ostať neaktívna. Môže, ale paušál zaplatiť musím.
Závery? Na prepážke vás určite neupozornia na vaše možnosti, ako sa vyviazať. A keď pri tom nechcete zbytočne platiť, tak sa pýtajte. Na všetko.
Osobne si myslím, aj keď som podpísal všeobecné podmienky, účtovať si za paušál, ktorý nepoužívam je minimálne nekorektné. Tiež by ma zaujímalo, čo je na zrušení zmluvy také náročné, že to trvá mesiac. Každopádne, magenta z môjho života zmizne na dlhú dobu, určite.
20 októbra 2009
Odstrániteľná chyba v psíčkarskej logike
08 októbra 2009
TASR servis pre všetkých
07 októbra 2009
VAIO epitaf
Záver číslo dva - tridsaťdňová lehota zaúradovala v mojich nákupných preferenciách. VAIO nahradil MacBook Pro. Minimálne sevis majú na Slovensku. Ostatné zistím časom.
A ešte jedna vec, keď som bol na polícii ohlásiť stratu, hodinu sme s policajtom hladali sériové číslo na krabici. Nebolo tam jednoznačne uvedené, takže i keď laptop náhodou nájdu, nebudú ho môcť jednoznačne identifikovať. :)
PS: Reštaurácia DAX na Žilinskej má nový názov: U čornutého VAIA.
27 septembra 2009
Servis Sony VAIO alebo ako prežiť mesiac bez počítača
Zhruba po šiestich mesiacoch odišla DVD mechanika. Mechanická závada. Technicky jednoducho vyriešiteľná záležitosť. Výmena zariadenia by servisnému technikovi nemala trvať dlhšie ako päť minút. Toľko teória.
Prax je však zložitejšia. Protokol, o ktorom som sa pri kúpe VAIO informoval, počíta s 30-dňovou lehotou pre záručné opravy.
Prečo? Sony nemá na Slovensku autorizovaný servis pre notebooky. Počítač preto musí absolvovať zahraničnú cestu na najbližšie servisné miesto, teda do Prahy a späť, dozvedel som sa v značkovej predajni Sony.
Zohnať náhradný počítač, hoci len na mesiac, nie je jednoduché. Lehota vyhradená pre servisovanie sa tak pre mňa stala ťažko zdolateľnou bariérou, s ktorou som si dva mesiace nevedel poradiť.
Sony teda predáva na Slovensku prémiové produky za nemalé ceny, za comp som zaplatil skoro 50-tisíc, a pritom nemyslí na ďalšiu starostlivosť o zákazníkov. Cieľom predajcu je zrejme iba predávať, pričom kvalita služieb zákazníkom je druhoradá záležitosť.
Veď prečo by sa mal zaujímať, na čom budem robiť, kým počítač absolvuje mesačnú výpravu do autorizovaného servisu, kde absolvuje pätminútovú výmenu DVD mechaniky. Hlavne, že predáva.
Preto rada na záver – aj keď kupujete prémiové laptopy, preverte si, aké servisné podmienky vám predajca poskytuje. Môže sa vám totiž veľmi ľahko stať, že ostanete bez pracovného nástroja, i keď jeho oprava je v podstate rutinnou pár minútovou záležitosťou.
23 septembra 2009
Je drahé mať rád lacné veci alebo o tom, ako sa Slovač cez internet nakupovať vybrala.
Lenže môže, ako sa ukázalo akonáhle zásielka dorazila na Slovensko.
Prekvapenie č. 1: Zásielka nedošla na „moju“ poštu, ale na Colnú správu.
Prekvapenie č. 2: Na Colnej správe mi tak milo, ako to len oni vedia, oznámili, že vzhľadom na nejakú prekročenú finančnú hranicu zaplatím clo. A daň. Takže clo 12 %, daň 19 %. Spolu plus 31 %.
Prekvapenie č. 3: Tú finančnú hranicu si môžu meniť, ako sa im zachce.
Prekvapenie č. 4: Napriek deklarácii, že ide o tovar pre moju osobnú spotrebu (som fyzická osoba nepodnikateľ) musím clo aj daň aj tak zaplatiť.
Prekvapenie č. 5: Balíček vám otvoria a skontrolujú obsah. Toľko k právu na súkromie.
Nič proti prekvapeniam, mám ich zvyčajne rád. Aj nakupovanie cez internet mám rád – páči sa mi pocit, že toľko vecí môžem. Už trošku menej sa mi páči pocit, že aby som mohol, musím toľko nezmyselných vecí musieť.
22 septembra 2009
No nekúp to
Mám rád muziku, všimla si to aj moja drahá a na Vianoce som dostal iPod Classic. Nastala radosť preveliká, pretože mašinka mala skladovací priestor 120 GB. Pre mňa to znamenalo, že budem nosiť celú svoju diskotéku zo sebou. Už žiadne ranné ládovanie MP3 playera.
Môj iPod mám rád a nevadí mi, že pritom napĺňam marketingovú víziu spoločnosti Apple. Mám ho rád do tej miery, že som rozhodnutý sa ho nevzdať, hoci má prasknutú obrazovku. Nedávno totiž odolal útoku bulteriéra. Adela, tak sa volá, sa zrejme nudila, chcela si pustiť nejakú music, ale moc jej to nešlo. iPod funguje ďalej, ale video si na ňom už nepozriem.
Keďže Apple má na Slovensku servisné miesto, rozhodol som sa opýtať, či by mi obrazovku nevymenili. Bol som ochotný i zaplatiť. Poslal som mail, odpoveď prišla vzápätí a celkom ma pobavila:
"Bohužiaľ, Apple nedodáva ako servisný ND obrazovku na iPod.
Nevieme o aký iPod ide, ale dovoľujeme si Vám ponúknuť za výhodnú cenu iPod Touch 8 GB za 199 € (cena s DPH), o 30 € lacnejší oproti pôvodnej cene. Akcia na iPody Touch 8GB trvá do 10. 7. 2009."
Kreditokracia
Zbytoční personalisti?
Bodliak zacina!
Vitajte, citajte, piste nam svoje ohlasy, sledujte nas aj na Facebooku a Twitteri.
Enjoy! :)